O firmie

Firma Alux zaistniała na rynku polskim w 1991 roku produkując pierwsze urządzenia do prasowania przeznaczone dla producentów odzieży lekkiej i ciężkiej. Są to profesjonalne stoły prasowalnicze z odsysaniem i nadmuchem powietrza oraz wytwornicami pary, zapewniające doskonałą jakość prasowania najtrudniejszych i najbardziej wymagających tkanin takich jak wełna, aksamit, flausz. Oferujemy również różnego rodzaju akcesoria i części zamienne do urządzeń prasowalniczych jak pompy, elektrozawory, materiały obiciowe, grzałki i wiele innych.

W naszej ofercie znajdują się także specjalistyczne stoły do prasowania przeznaczone np. do prasowania podszewek marynarek. Produkujemy również urządzenia do podklejania. Ważnym punktem naszej działalności jest produkcja służąca wyposażeniu pralni chemicznych. To właśnie z myślą o nich - oprócz stołów prasowalniczych - produkujemy urządzenia do odplamiania (stoły i kabiny detaszerskie) oraz urządzenia do pakowania odzieży (foliarki). Zajmujemy się również wykonywaniem całkowitej instalacji polegającej na prawidłowym rozprowadzeniu pary do poszczególnych urządzeń.

Dzięki ciągłemu udoskonalaniu produkcji nasze wyroby cechuje bardzo wysoka jakość przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Umożliwia nam to wykorzystanie nowoczesnej techniki obróbki metalu czy projektowania wspomaganego komputerowo.

Motto naszej firmy to "Nowoczesność, technologia, jakość".